Фільми про тюрму

Втеча з Шоушенка (The Shawshank Redemption 1994)

Молодого віце-президента засуджують через те, що він вбив свою дружину та її коханця, виносячи довічний подвійний вирок. Він не здійснював цього злочину і про виживання за гратами не мав ні найменшого уявлення. «Шоушенк» – відома в’язниця суворого режиму з якої немає виходу. Дюфрейн пережив важкі моральні та фізичні знущання, але навіть там знайшов справжнього друга. Не дивлячись на труднощі Енді навіть вдалося увійти в довіру начальства в’язниці та допомагати у вирішенні фінансових, банківських питань начальству. Змиритися з незаконним вироком він так і не зміг і в цій картині показана найсильніша сила волі та терпіння, на яку здатна розумна людина в жахливих умовах.

Зелена миля (The Green Mile 1999)

Іноді буває так, що деякі злочинці дуже довго ходять по землі, і ще довго роблять багато злочинів. Поліція намагається зробити все для того щоб зловити його, але у них нічого не виходить. Вони на місці кожного злочину шукають сліди злочину та докази, але злочинці навчилися акуратно все робити та більше не залишали сліди. Ось і наш головний герой за весь час зробив величезну кількість злочинів. Його кличуть Джон. А ось співробітник поліції намагається з останніх сил розшукати злочинця. Адже за весь час роботи йому вдалося зловити величезну кількість різних злочинців, а ось цього він ніяк не може відшукати.

І хоча у нього сувора робота, а ось характер у нього не зовсім строгий, він намагається бути суворим, але насправді таким не є. І ось одного разу Джон на одному зі своїх злочинів залишив сліди злочину, і поліція практично відразу ж напала на слід. Тепер він попався і свого шансу вони не упустять, на наступний день відбувся суд, і йому присудили звинувачення довічно в колонії суворого режиму. Але ось в камері життя зовсім інше та не схоже на звичайне життя. Там кожному доводиться виживати в будь-яких умовах, а якщо ви не будете захищати себе, то загинете там.

Обговоренню не підлягає – 3 (Undisputed III: Redemption 2010)

В одній з російських в’язниць суворого режиму під назвою “Чорні пагорби” регулярно проводяться бої без правил, що прикриваються тюремним начальником, приз в яких – свобода. Їх організацією та проведенням займається людина на прізвисько “Гага”. Юрій Бойко не брав участь в боях через стару травму коліна. Отримавши відмову на дострокове звільнення, він вирішує, перемагаючи біль, брати участь в майбутньому бою. Для цього Юрій починає багато та ретельно тренуватися. В результаті йому вдається перемогти чемпіона Сайко. Але на цьому тюремне життя Юрія не закінчується. Гага перевозить його в Грузію, де має відбутися підпільний міжнародний чемпіонат, в якому візьмуть участь вісім учасників з різних країн. Бойко, як і інші учасники, поки не знає, що переможець уже визначений, і ним стане колумбієць на прізвисько Долар. Майбутня сутичка зближує Юрія та учасника з Америки на ім’я Джеріко «Турбо» Джонс. Дізнавшись, що “Долар” звільнений від обов’язкових для всіх ув’язнених робіт в одній з каменоломень та посилено тренується, вони розуміють, що результат майбутнього матчу вирішений кримінальним авторитетом Резо та начальником в’язниці. Крім того, Турбо стає відомо, що ті, хто програв зникають. Після цього начальник в’язниці намагається позбутися від самого Турбо, але Юрій допомагає йому втекти. А самого героя попереду чекає жорстокий бій, ціна якого вже не тільки свобода, а й життя.

Острів проклятих (Shutter Island 2009)

Тедді Деніелс був змушений відвідати заклад, в якому тримають тих людей, які зійшли з розуму, щоб розслідувати нещодавній злочин. Він дуже швидко зрозумів, що секрети тут зберігають не тільки пацієнти, а й працівники, які доглядають за ними.

Головний лікар разом з персоналом намагається приховати від приїжджого гостя важливу інформацію. Деніелс упевнений, що ці відомості мають відношення до зникнення пацієнтки. Але це не єдине, що турбує героя. Йому досі ніяк не вдається впоратися зі своїми баченнями, які стали з’являтися після пережитого в концтаборі в 1945 році. У нього починає розвиватися параноя. Головний герой повністю впевнений, що в цю експедицію його відправили не просто так. Хтось намагається нашкодити Тедді, запхнувши його в психічну лікарню.

План втечі (Escape Plan 2013)

Рей – світовий фахівець захисту систем, який помилково виявився в місці позбавлення волі. Місце його ув’язнення високотехнологічна в’язниця. Можливість втечі практично дорівнює нулю. Сам Рей проектував систему безпеки, і саме завдяки його зусиллям та розробкам не існує можливості вибратися на волю з цього місця. Обдурений Рей тепер став заручником власного плану. Йому належить бій з власним професіоналізмом, щоб знайти свободу. Однак завдання героя полягає ще й в тому, щоб, звільнившись, знайти винного в своєму висновку та помститися організатору такої серйозної справи. Чи зможе герой перехитрити самого себе та розробити ідеальний план втечі?

Метелик (Papillon 2017)

Грабіжник Анрі – справжня міська легенда. Він здатний відкрити будь-який, навіть найсучасніший замок. Суперзахищені сейфи теж з легкістю підкоряються його вмінням. Кримінальний світ захоплюється талантами невловимого одинака.
Прозвали чоловіка Метелик, адже він немов це тендітне створіння здатний злетіти від правоохоронців, які завжди виявляються на крок позаду. У нього навіть є татуювання, на якій зображений цей метелик.

Але удача – штука підступна. І одного разу вона відвертається від хлопця. Одна помилка та його ловить поліція і суд присуджує Арні до довічного ув’язнення. Його звинувачують у жорстокому вбивстві, якого він не скоював. Тепер герою потрібно домогтися реабілітації, але як довести, що ти не винен, якщо ти вже за гратами. Та не в простій в’язниці, а в найбільш захищеній на світі колонії, звідки ще нікому не вдавалося втекти. Але Метелик приймає це як виклик. Якось він наважується на втечу, але коли він уже майже на волі, його план розкривається. За надмірну прудкість хлопця відправляють до виправної установи на острів Диявола, звідки він точно не зможе вибратися, адже навіть якщо він обійде охорону і замки, то перед ним постане непроглядне море.

Законослухняний громадянин (Law Abiding Citizen 2009)

У фільмі описана дуже страшна трагедія, яка сталася з однією людиною. У нашого головного героя гине дружина та дочка. Злочинця виправдовує прокурор і він виходить на свободу. Однак чоловік придумує свій план помсти і збирається помститися продажному прокурору. Але незабаром його затримують і він знаходиться в камері для ув’язнених. Дуже цікаво те, що він заявив, що буде мстити навіть в камері. Незабаром в місті з’являються жертви … Ніхто не знає, як це відбувається, так як наш герой територію в’язниці не покидає. Хто цей дивний месник, який знищує продажників?

Бійка в блоці 99 (Brawl in Cell Block 99 2017)

Колись давно Бредлі Томас був професійним боксером, однак після закінчення своєї спортивної кар’єри він був змушений перейти на іншу сторону закону. Він став звичайним наркодилером, провертаючи сумнівні угоди з ненадійними людьми. Одного разу Бредлі та його подільників беруть поліцейські і головний герой вирушає до в’язниці за серйозну статтю. Опинившись в ув’язненні, він навіть не припускає, що найбільші проблеми для нього тільки починаються. До нього приходить якийсь кримінальний ділок, який повідомляє, що якщо Бредлі не розправиться з ув’язненим з блоку 99, то його дружину та дитину вб’ють безжальні найманці…

Напролом (Lockout 2011)

Фільм переносить нас в далеке майбутнє, в якому в світі практично немає злочинності, адже найнебезпечніші кримінальні авторитети вже давно знаходяться в стані анабіозу в космічній в’язниці, розташованої на орбіті Землі. При цьому серед землян ходять чутки, що в космосі над в’язнями проводять заборонені випробування. Все це викликає хвилювання в громадськості, тому на розслідування даного непідтвердженими інциденту відправляється спеціальна комісія, яку очолює дочка президента Америки. Але слідчі заходи несподівано припиняються, адже в цей момент в’язницю захоплюють колишні ув’язнені, які тепер погрожують убити Емілі Уорнок. Щоб розібратися з бунтуючими кримінальниками, на завдання відправляють елітного спецназівця Сноу, який повинен не лише приборкати поганих хлопців, але і врятувати дочку президента. Це не тільки шанс виконати державну місію, а й остання можливість для героя позбутися звинувачень в зраді своєї держави.

Бронсон (Bronson 2008)

Сюжет знайомить глядача з людиною, який колись вважався найнебезпечнішим злочинним авторитетом у всій Великобританії. Вперше Чарльз Бронсон потрапив до в’язниці ще будучи хлопчиськом, але в наші дні його «стаж» становить вже понад 40 років. Що примітно, герой фільму народився в процвітаючій британській сім’ї, але це лише стало одним із приводів початку кримінального життя. Вперше опинившись серед закоренілих злочинців, хлопчисько навіть зважився на зміну свого імені, щоб спалити всі мости, що зв’язують його з родичами. При цьому за всі роки, які він провів за гратами, чоловік зумів стати знаменитим кікбоксером, прославленим поетом та неймовірно талановитим художником. Протягом усього фільму автори намагаються відповісти на питання, що інтригує: чому настільки талановита та неординарна особистість, незважаючи ні на що, весь час прагнула опинитися за гратами?

Експеримент (The Experiment 2010)

Для участі в психологічному експерименті були відібрані 26 добровольців, яким належить виступити в ролі ув’язнених та охоронців. Через два тижні кожен, з учасників повинен отримати винагороду в сумі 14 тисяч доларів. Всіх учасників перевозять в ізольоване приміщення, яке стане їх в’язницею, а за експериментом буде спостерігати доктор Арчалета. Тревіс живе в камері з письменником Бенджі, який страждає від цукрового діабету. Тим часом серед охоронців з’являється справжній лідер – жорстокий тип та садист по імені Барріс. Тревіс вимагає, щоб експеримент проводився по-справедливості, а Барріс лютує і жорстоко знущається над ним з іншими охоронцями. Ситуація починає виходити з-під контролю.

Другий шанс (Gridiron Gang 2006)

Багато хто думає, що якщо людина один раз оступилася і потрапила у виправний заклад то її життя вже напевно зламане і у нього немає другого шансу. Але якщо раптом такій ось людині прийде на допомогу небайдужа людина, то можливо все. І хоч багато хто не вірять в чудеса виправлення, але насправді вони хоч і рідко але бувають, саме про це і фільм.

Американські кінематографісти в 2006 році на чолі з режисером Філом Джоану зняли цю спортивну драму і випустили її у великий прокат. Там стрічка завоювала дуже великі симпатії глядачів та кінокритиків. В основі картини лежить документальне кіно, зняте Лі Стенлі в 1993 році, та «Еммі». На головну роль був запрошений один з найбільш харизматичних акторів Голлівуду Дуейн Джонсон.

Все або нічого (The Longest Yard 2005)

Головний герой комедійного фільму – професійний футболіст Пол Кроу, кар’єра якого впала, після того, як він за гроші здав гру. Одного разу добряче напившись, він викрадає автомобіль своєї подружки, потрапляє в аварію, в результаті чого опиняється за гратами. З’ясовується що начальник в’язниці Хейзен, в якій Кроу належить відбувати термін, затятий фанат американського футболу, який на протязі довго часу мріє звести в матчі охорону виправної установи та ув’язнених. Він умовляє Кроу зібрати команду з зеків, і організувати матч, за що Пол отримає дострокове звільнення. Так само Хейзен попереджає Пола, що його підопічні в будь-якому випадку зобов’язані програти, в іншому випадку термін стане тільки більше. Що ж вибере герой: задати матч, і скоріше вийти на свободу, або допомогти своїм підопічним поквитатися з охороною, яка протягом довгого часу отруює їм і так далеко не легке життя?

Три дні на втечу (The Next Three Days 2010)

Рассел Кроу грає чудового люблячого чоловіка, вчителя і батька, з яким доля грає жорстокі ігри. Дуже несподівано його красуню дружину садять в тюрму, за вбивство, якого вона не скоювала. Джон використовує всі свої сили, витрачає гроші на адвокатів, щоб повернулась кохану додому та зняти з неї всі звинувачення. Але всі його старання не дають результатів. Тим часом в камері дружина Лара намагається покінчити життя самогубством. І у Джона не залишається часу на законні шляхи звільнення. Джон розробляє хитрий план втечі …

Злочинець (Felon 2008)

Уайд Портер завжди був сповнений надій та планів на майбутнє. Тільки одного разу його благополучне життя в один день стало зовсім іншим. Коли чоловік піднявся на захист своєї родини, він позбавив життя злочинця. Справа була передана до суду. Вирішено було главу сімейства відправити на 3 роки в місце позбавлення волі, так як його дії розсудили, як перевищення заходів самооборони. Спочатку Уайд ще сподівався, що зможе домогтися перегляду справи, отримати дострокове звільнення. Тільки вже незабаром він розуміє, що розраховувати на це не варто. Коли чоловіка перевозили в автобусі до в’язниці, він став учасником розбирання скінхедів, в результаті чого Уайда запроторили в місця позбавлення волі з посиленим режимом.

На території цієї тюрми діють свої жорстокі порядки. Охоронці звикли отримувати задоволення, дивлячись на бої між арештантами. Скінхеди взяли Уайда під свою опіку, але чоловік не хотів приєднуватися до жодного клану. Його більше турбує той факт, що сім’я може залишитися без даху над головою, а тому він сподівався, що вийде на свободу раніше. Після чергової підстави чоловіки розбиваються, а тому Уайд вирішує піти на ризик. Йому дає другий шанс почати все спочатку арештант Сміт, який відбуває довічний термін.

Втеча з в’язниці (The Escapist 2008)

Будь-який злочинець повинен бути покараний. З цим твердженням згоден і Френк Перрі, який потрапив до в’язниці за свої злодіяння. Кожен злочин має свою ціну, але довічний термін для головного героя трилера «Втеча з в’язниці» – занадто велика плата за його вчинок. Йому не дає спокою і той факт, що вдома залишилася хвора дочка, яка без його допомоги може загинути. Так у Френка народжується ідея втечі. Після довгих роздумів він приходить до висновку, чому б не провернути таку авантюру з кимось, адже на кожному кроці він ризикує бути спійманим. Тоді Перрі вирішує звернутися до сусідів по камері. Трохи повагавшись, вони погоджуються. Між новими партнерами постійно виникають конфлікти та недомовки, але одне без одного вони не зможуть вибратися. Довіритися малознайомій людині складно, але загальна мета тримає чоловіків разом та допомагає їм рухатися вперед.

Камера 211 (Celda 211 2009)

Камера 211, так називалося те місце де він опинився після того як вирішив найнятися на роботу охоронцем до в’язниці. Тепер його єдиним шансом на порятунок стало перетворитися в одного з них.
Фільм отримав вісім нагород, одна з них – Найкращий фільм року. І отримала ця кінострічка стільки нагород завдяки як-раз того що знімався цей фільм не для того щоб отримати урочисті відгуки та почесні нагороди, а знімався для глядача. Тюремна драма-бойовик виявилася не просто черговим тюремним екшеном, цей фільм переносить на екран посібник з виживання людини в дійсно екстремальних умовах, де не доводиться вибирати бо часу є тільки на один крок і якщо він буде невірним ти помреш.

Пророк (Un prophète 2009)

У центрі сюжету кримінальної драми молодий хлопець на ім’я Малік Ель Джеба, засуджений до шести років тюремного ув’язнення. У нього немає рідних та близьких, у в’язниці він опинився вперше, і тому, потрапивши в суворі тюремні умови, Малик дуже важко переживає те, що відбувається.
Однак все починає змінюватися, після того, як зовсім ще зеленого хлопчину зауважує лідер корсиканскої банди Лучано. Він вирішує доручити Маліку ряд дуже складних та небезпечних завдань, які напевно будь-якого іншого чоловіка просто зламали б. Однак незважаючи ні на що Маліку вдається вистояти, і, виконуючи кожне нове завдання, його характер ставав тільки сильніше. Він дуже швидко пристосовується до життя в тюремному світі, і завойовує довіру з боку інших ув’язнених. Незабаром в голові Маліка зароджуються власні плани, втілення яких матиме непередбачувані наслідки…

Повітряна в’язниця (Con Air 1997)

Захоплюючий пригодницький бойовик з неповторним і таємничим Ніколасом Кейджем в головній ролі. Похмурі і вражаючі декорації, ідеально підібрані актори на ролі основних персонажів, якісна гра, закручений сюжет, відповідне музичне супроводження – все це не може не зацікавити глядача.

Кемерон По – людина, що відсиділа 8 років, за вбивство хулігана, що напав на його дружину. Звільнившись, колишній арештант зявляється на борту літака, який належить транспортній службі «Повітряна в’язниця». Вона займається перевезенням ув’язнених. І за законами жанру, саме в цей же час, на цьому ж самому борту планує втечу вельми неприємний, злісний та дуже небезпечний ув’язнений Сайрус Гріссом. Шанси Кемерона потрапити додому знижуються до нуля. Щоб цього не сталося він намагається взяти порятунок літака та взяти в свої руки людей, які знаходяться на борту. Але і тут його чекають непередбачені сюрпризи та перешкоди.


Залишити відповідь